__KARDELEN__
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

__KARDELEN__

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol

Düğün Davetli Listesi

YazarMesaj
ayçakahraman
Admin
Admin
ayçakahraman

Kadın
İş/Hobiler : avukat asistanı
Lakap : düriye
Ruh Halim : Düğün Davetli Listesi Kizgin10

Düğün Davetli Listesi Empty
MesajKonu: Düğün Davetli Listesi   Düğün Davetli Listesi Icon_minitimePerş. 22 Mayıs 2008, 10:09

Soru: Yeni nişanlandım, ben ve erkek arkadaşım düğünümüze davet etmek istediğimiz insanlar hakkında konuşmaya başladık. Üzerinde en son tartıştığımız konuysa, 5 yıl birlikte olduğu, neredeyse evlenecekken 8 yıl önce ayrıldığı bir kızı davet etmek istemesi oldu. Kız şimdi evli ve bir çocuğu var. İki kez karşılaştık çok sessiz ve beni kıskanıyor gibi geldi. Şimdi düğüne onu ve eşini davet etmeli mi? Onun ailesi ve nişanlımın ailesi çok yakın arkadaş olduğunu eklemeliyim. Hala onu düğünümde görecek kadar çıldırmadığımı düşünüyorum. Nişanlım düğünde onu gördüğünde birlikte oldukları zamanlar aklına geldiği geleceğini düşünmekten kendimi alamıyorum. Abartıyor muyum? Sanki bizim düğünümüz ve yerimiz olmayacakmış gibi. Bizim günümüzde onun partimize olmasını istemiyorum. Ne yapmalıyım.

Cevap: Düzinelerce gelinden duyduğum şey onları daha iyi hissettirecek şeyin ne olduğunu bilme isteği.. Bununla yüzleşin. Karşılaştığımızda kesinlikle rahatsız eden geçmişimizdeki ya da bugün insanlar vardır. Onları görmek istemediğimiz yerlerin başında düğünler gelir. Eski sevgiliyi düğüne davet etmemenin yanlış olmadığını düşünürken, bu huzursuzluğa neden olabilir ve tekrar tavsiye ederiz. Önemli olan davet ettiğiniz kişi, büyük günde gelinin ya da ve damadın neşesini kaçıracaksa, bu iyi bir fikir olmayabilir.

Siz ve nişanlınız evlendikten sonra eski kız ya da erkek arkadaşınızın yaşamınızın bir parçası olarak kalıp kalmayacağına karar vermelisiniz. Eğer öyleyse, nişanlınızın bu konuda dürüst olması önemli. Sizin, bu kadının nişanlınızın gelecekteki yaşamında olmasından huzursuz olduğunuz açık, unutmayın arkadaşlığınız siz ve onun eşini de içerecek. Eğer düğünden sonra bu tür bir arkadaşlık istiyorsa, o zaman bu kadın ve eşi düğününüzde olmalı. Diğer taraftan bu arkadaşlığı düğünden sonra sürdürmek istemiyorsanız ve nişanlınız buna katılıyorsa o zaman onun eski sevgilinizi davet etmeniz için bir neden yok.

Eileen Livers ve Monica Bernstein

Düğün Davetli Listesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-