__KARDELEN__
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

__KARDELEN__

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol

Normal Bir Cinsel Hayatım Var Mı?

YazarMesaj
ayçakahraman
Admin
Admin
ayçakahraman

Kadın
İş/Hobiler : avukat asistanı
Lakap : düriye
Ruh Halim : Normal Bir Cinsel Hayatım Var Mı? Kizgin10

Normal Bir Cinsel Hayatım Var Mı? Empty
MesajKonu: Normal Bir Cinsel Hayatım Var Mı?   Normal Bir Cinsel Hayatım Var Mı? Icon_minitimePerş. 22 Mayıs 2008, 12:14

Birçok kişi cinsellik konusunun ayrıntılarına girildiğinde neyin yanlış neyin doğru olduğuna karar veremez. Çoğunlukla doğrular kişiden kişiye farklıdır. Bu nedenle yaşadığınız kafa karışıklıklarına cevap olacak;normal olarak kabul edilen sınırları size burada biz çiziyoruz.

Partnerinizle birlikte olmak için öncelikle şevkate mi ihtiyacınız var?

Erkekler çoğunlukla cinselliği sadece uyarılmalardan ibaret olarak görebilirler ama, bir çiftten bahsetmek aynı zamanda iki farklı insandan bahsetmek anlamına da gelir. Kadınlar için ise zevk birçok defa ancak karşı taraftan etkilenerek söz konusu olur. Kadınlar için zevki söz konusu kılan, seviliyor olmak ya da arzulanıyor olmak fikridir. Bu çok normal kadınsı bir duygudur. Kadınsı duyguları en çok tetikleyen unsur ise duygusal sözlerdir. Bu nedenle, edebiyat tarihi kadınlara söylenen güzel sözlerle doludur. Öyleyse iltifatlara ya da şevkate olan bağlılığınızı normal kabul etmelisiniz.

Sıklıkla cinsel birliktelik ihtiyacı duymuyor musunuz?

Cinsel ritim tamamen kişisel bir olgudur. Bazıları hergün bu isteği duyabilirken bazıları için ise, 2 haftada bir, hatta ayda bir cinsel birliktelik yaşamak yeterlidir. Bazen böyleleri için fazlası yorgunluk anlamına bile gelebilir. Bu; kişilerin biyoritmine, günlük hayattaki aktivitelerine, çiftler arasındaki ilişkiye, geçmişte yaşanmış olan ilişkilere göre, mevsime göre veya yatak odanızın şekline göre bile değişebilir. Eğer kendinizi her zaman gerçekten isteksiz hissetmiyorsanız kendinizi normal kabul edebilirsiniz.

Fantazi kurmaktan pek de hoşlanmıyorsanız?

Fantaziler sadece cinsel isteği arttırmak için kullanılan zeka oyunlarıdır. Siz bunlara gerek görmüyorsanız belki zaten ihtiyaç duymadığınızdan olabilir... Fantaziler aynı zamanda klasik bir duygu olan yasakları delebilmenin çekiciliği ile de ilgilidir. Eğer siz, böyle bir duygunun eksikliğini hissetmiyorsanız, yasaklarla büyümemiş ya da onlara özenmemiş iseniz fantaziler size yabancı geliyor olabilir.

Erotik filmleri seyretmeyi sevmiyor musunuz?

Kimse erotik filmleri seyretmek zorunda değildir. Üstelik bu tarz filmleri seyretmeyi sevmeyen biri kendisini özne olarak görmek istediğinden seyircilikten kaçınıyor da olabilir. Ya da tam tersi; erotik filmlerden çok hoşlanan biri kendisini özne olarak göremiyor olabilir. Yani erotik filmleri sevmemek ve seyretmek istememek kadınlar için oldukça normal bir durumdur. Üstelik bilimsel olarak da erkekler kadınlara göre görüntüye daha duyarlıdır, kadınların erotik filmlerden hoşlanmaması sıradan bir duygudur.

Normal Bir Cinsel Hayatım Var Mı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mutlu Cinsel Hayat