__KARDELEN__
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

__KARDELEN__

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol

Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları

YazarMesaj
>SileNce<
Admin
Admin
>SileNce<

Erkek
İş/Hobiler : yok hobi falan yaşıyoruz işte
Lakap : >SileNce
Ruh Halim : Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Kalbim10
TAKIM : Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Besiktas
SANAL HAYVAN : Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları 11farezo7yb7fj9ie1
BURÇ : Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Akrep

Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Empty
MesajKonu: Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları   Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Icon_minitimeCuma 12 Eyl. 2008, 00:40

Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Cpswh7

Evet arkadaşlar capslerde görüldüğü gibi bugun gün içinde yayılan yeni bir türkçe virüs çıktı... Kişinin msni kilitlenip herkese otomatik olarak capslerde görüldüğü gibi iletiler gönderildikten sonra pictures.zip adlı zip dosyasını atıyor. Bu konuda dikkatli olalım şuan itibariyle çok hızlı yaygınlaşmaya başladı bu tür gelen dosyaları direk iptal ediniz.
Daysoy ile İnceleyip Test edilmiştir.Caps yanlış anlaşılmasın.

Virüsü temizlemek için yapılmış 3 tane program var.

1. MSN Photo Virus Remover

Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Msn1ch6

MSN Photo Virus Remover 2.471 tane Messenger Virus tanıyıp temizleyebiliyor. Programın kullanımı Windows İşletim sistemini güvenli Kipte başlatın ve Güvenli Kipte MSN Photo Virus Remover çalıştırın otomatik olarak sisteme bulaşmış virusleri temizleyecektir. Programın Databese güncelleniyor güncel versiyonu http://www.msnvirusremoval.com/ adresinden takip edebilirsiniz.

Download:
Kod:
http://rapidshare.com/files/12753457...er_ForumTR.zip

2. MSNFix
Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Msn2pb7

Tükçe dil desteği bulunuyor. İlk çalıştırdığınızda T harfine basın sonra R harfine bastığınızda sistemi taramaya başlayacak ve bulaşan virusleri sistemden silicek.

Download:
Kod:
http://rapidshare.com/files/12753442...ix_ForumTR.zip

3. Clean Virus MSN
Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Clean_virus_msn
Bu programı yeni buldum, yukardakiler düzeltmezse bunu deneyebilirsiniz. Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Smile

Download:
http://rapidshare.com/files/12753409...sn_forumtr.zip

Kaynak Konu: http://www.frmtr.com/msn-icq-yahoo-m...enin-yolu.html

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen DevilsLetter Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Viewpost
Yeni Resimlerimi Gördünmü Razz Paris Hilton içerde ne hale gelmiş gibi yazıların ardından gelen zipli dosyayı kabul eden arkadaslar için...
arkadaslar bu virüs banada geldi arkadastan ama sadece yazı geldi dosya transferi yapmaya çalışmadı araştırdım ve şöyle bişi buldum
WORM_AGENT.LBA virüsün ismi bu bu yabancı olan bi program ama bizimkiler ugrasmıs tr'a çevirmiş.9 eylül ünv bilişim hizmetleri bu virüs için bi program hazırlamış.normalde hiçbir antivirüs bunu bulamıyor.tahminim proagent full sürümü ile birlikte çalışan bi program iddaa etmiyorum ama bunu.tahminim o şekilde çünkü bu virüs proagent gibi aynı şekilde karşı tarafa maili yolluyor.kodlardan çözülen bu.MSN list'de bu virüsü barındıran arkadasınızada yardımcı olun paylaşın.yardımcı olduysam ne mutlu bana.
REPLERİNİZİ BEKLİYORUM ARKADASLAR.
ftp://ftp.deu.edu.tr/pub/Windows/antivirus/Clean.Trojan.(summer.2008).exe

Link başka bir siteden alıntıdır.Emeğe Saygı.

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen mangoser Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Viewpost
Son zamanlarda çoğu kişinin msn adresinden bilgisayara bulaşan bu virüs bir çok kişinin bilgisayarını formatlamasına sebep oldu. Dünyada da aynı şekilde insanların başını ağrıtan bu virüsten kurtulma yolları oldukça basit. Ancak yapacağınız en ufak bir hata bilgisayarınıza format atmanıza sebep olacaktır. Eğer bu yöntemi uygulamazsanız da bilgisayarınıza format atacağınız için bir denemenizi tavsiye ediyoruz...

Öncelikle bu virüsün bulaşmasını engellemek için Live Messenger kişi listenizdeki bir arkadaşınızdan gelen:

Diğer dillerde ve Türkçe'de msn'deki bir kişiden gelen otomatik yazılar:

"Look how wasted Paris Hilton is, after she got jailed
You and Me !!! .... look
Look at my photos hihi
Hey please accept my photos Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface !!
A photo with me and my best friend :$ !!
This is me totaly naked Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface please dont send to anyone else
Look what i found on the NET Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface
Jessica Alba NUDE !!

Chinese version:
kAN BA LI XI ER DUN JIN JIANYU HOU SHI DUO ME QIAOCUI
NI HE WO !!! .... QING KAN
KAN WO DE ZHAOPIAN
JIESHOU WO DE ZHAO PIAN Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface !!
YI ZHANG WO GEN WO PENGYOU ZUI HAO DE ZHAOPIAN :$ !!
KAN WO DE ZHAOPIAN
ZHE SHI WO DE LUOZHAO Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface QING BU YAO FA GEI BIEREN !!

Diğer versiyonlar:
bak sana Paris Hilton ne hale gelmis hapiste
Sen ve Ben !!! .... BAK
Baksana benim fotograflara hihi
Hey benim fotolarimi kabul et Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface !!
Iyi arkadasimla fotorafdayim :$ !!
benim bu ciplak fotoda Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface ama baskasina yollama
bak ne buldum Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface Jessica alba ciplak !!

Regarde comment Paris Hilton parait efondr?apr qu'elle ai ?jeter en prison
Toi et moi !!! .... regarde
Regarde mes photos
Hey s'il te plait accepte mes photos Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface !!
Une photo de moi et mon meilleur ami :$ !!
C'est moi totalement nu Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface
s'il te plait ne l'envoie a personne d'autre
Regarde ce que j'ai trouv?sur le net Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface Jessica Alba NU !!

Kijk hoe erg Paris Hilton er aan toe is na gevangenschap
Jij en Ik !!!! .... kijk
Kijk eens naar mijn fotos hihi
HEY !! accepteer mn fotos dan !
met mijn beste vriend op de foto !! :$
Dit ben ik naakt op de foto, stuur alsjeblieft niet door.
Kijk wat ik gevonden heb Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface Jessica Alba naakt !!

guck wie scheisse Paris Hilton aussieht, seitdem sie wieder aus dem knast ist
du und ich !!! ....guck
siehe meine fotos hihi
hey bitte nimm meine fotos an Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface !!
ein foto mit meinem besten freund und mir :$ !!
das bin ich total nackt Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface bitte sende es niemand anderem
guck was ich im internet gefunden habe Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface jessica Alba NACKT !!

Guarda come Paris Hilton sprecato ? dopo che era imprijonata
Tu ed io !!! .... guarda
Guardi le mie foto hihi
Mairee photos accept karo Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface !!
Una foto con me ed il mio amico migliore :$ !!
Questa e me totaly nudo Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface prego non trasmette a chiunque
Osservi che cosa ho trovato sul internet Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface Jessica alba NUDA !!

Veja como Paris Hilton est?acabada depois de ter sido presa
Voc?e eu !!!! .... Veja
Veja as minhas fotos hehehe
Por favor aceite as minhas fotos Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface !!
Uma foto com o meu melhor amigo e eu :$ !!
Esta sou eu totalmente nua Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface por favor nmande isso pra ningu
Olha o que eu achei na NET Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface Jessica Alba NUA !!

Kolla hur fstd Paris Hilton, efter att hon fgslades
Du och jag !! .... Kolla
Kolla p?min bilder, hihi
Hey, acceptera mina bilder, snla Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface
En bild p?mig och min bta v :$ !!!
Detta jag HELT naken.. Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface Skicka inte till non annan, snla...
Kolla vad jag hittade p?net Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface Jessica Alba NAKEN !!

Mira co Paris Hilton es perdida despu de ser encarcelada
Usted e yo !!! .... Mira
Mira mis fotos jejeje
Ha aceptado mis fotos por favor Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface !!
Una foto con mi mejor amigo e yo :$ !!
Esta soy yo totalmente desnuda Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface
por favor no env para nadie Mira lo que encontr?en la WEB Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface Jessica Alba DESNUDA !!

Lede hvor spild Paris Hilton er efter hun fik fgsel
Jer og Mig !!! ... se
Se p?min fotos
Hej behage optage min foto Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface !!
EN foto hos mig og min bedst ven :$ !!
denne er mig hele bar behage vage vendlig og sende den ikk til nogle Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface
Lede hvad jeg fandt oven p?den net Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Redface Jessica Alba bar !!" gibi...
Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Senveben
Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Photozipresim
şeklindeki hiç bir dosyayı kabul etmeyin.

Ancak kabul ettiğiniz zaman da bu virüsü temizlemeden msn'i açmayın çünkü siz yollamasanız bile bu virüs kişi listenizdeki tüm kişilere size geldiği aynı yöntemle otomatik olarak gidiyor...

Virüsü temizlemenin diğer yollarına gelirsek ilk yol biraz karışık:

1-

Yapmanız gerekenler:

Başlat menüsünden Çalıştır'ı açın... "regedit" yazın.

Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Calistir
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentV ersionShellServiceObjectDelayLoad klasörünü bulun.

sağdaki pencereden "printers"="{CLSID}" bölümünü silin.

Daha sonra ilk "regedit"e girdiğiniz bölüme dönün ve oradan HKEY_CLASSES_ROOTCLSID bölümüne gidin...
Burada printers bölümünü bulup printers ID'yi silin tekrardan.Biraz karışık olduğu için dikkatli bakmanız gerekmektedir...

Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ve "Bilgisayarım"a girin oradan ana sürücünüze girin. Windows klasörünün içerisinde bulunan

%System% otiffy.dll
%System%printers.exe
%userprofile% ew.txt

%Windows%images0{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)
%Windows%photos0{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)
%Windows%album{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)
%Windows%photo{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)
%Windows%pictures0{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)
%Windows%picture{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)

dosyalarını silin hangileri var ise... Ancak bu dosyalar gizli dosya şeklinde olabileceğinden pencerenin üst bölümünde bulunan araçlar sekmesine tıklayıp Klasör Seçenekleri'ni açınız.

Yukarıdaki resimdeki gibi gizli dosyaları gösteri işaretleyip Tamam'a tıklayınız. Ardından az önce verdiğimiz dosyaları bulup siliniz... Virüs kaldırılmış olacaktır...

2-
Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Kav_eng_140vistaBir başka yol ise Kaspersky Anti-Virüs programı kullanmanızdır
http://downloads1.kaspersky-labs.com....0.0.125en.exe

Alıntı:

Win32 Pushbot.BD Yeni MSN Virüsü

29/01/2008 tarihinde Messenger ve AIM çverim içi sohbet programlarından yayılan bir virüs tespit edilmiş.
Win32/Pushbot.BD kendini %windir%svchost.exe dosyasına kendini kopyalar ve bilgisayar her açılışta aktif oluyor.

Adı : "Windows Internet Manager"
Değer Verisi: "svchost.exe"
To subkey: HKLMSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun

Çözüm yolu ise Virüs programlarını güncelleyin.

Windows Güvenlik Duvarını Aktif yapın.

Windows Live OneCare sisteminize kurabilirsiniz
-----------------------------

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen DarKLe0
http://www.frmtr.com/msn-icq-yahoo-m...tolar-v-b.html
---

ben yaklaşık 5 saattir bilgisayarda bu virüsü inceliyordum ve sonuca ulaştım formata falan ihtiyacınız yok!

İlk öncelikle aşağıdaki programı indiriyoruz!

http://www.trendsecure.com/portal/en...HJTInstall.exe

O inerken size programın özelliklerinden bahsedeyim.Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Smile
Arkadaşlar bu program sisteminizdeki her türlü hatayı tamir ediyor.

Şimdi programı indirdiyseniz size resimli yardımda bulanacağım.

Arkadaşlar uygulama ve yardım tamamen bana aittir alıntı değildir resimleride kendim gösterdim.Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Smile

Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Asvc7

Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları Asduj6

www.frmtr.com büyücü nickli arkadaşımızdan alıntıdır...
http://www.kahramankizlar.com

Yeni Türkçe msn virüsü temizleme yolları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-