__KARDELEN__
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

__KARDELEN__

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol

DİŞ İPİ KULLANIMI

2 posters
YazarMesaj
tolga
Süper Moderatör
Süper Moderatör
tolga

Erkek
İş/Hobiler : POLİS MEMURU
Ruh Halim : DİŞ İPİ KULLANIMI Karams10

DİŞ İPİ KULLANIMI Empty
MesajKonu: DİŞ İPİ KULLANIMI   DİŞ İPİ KULLANIMI Icon_minitimeÇarş. 11 Haz. 2008, 14:23

6. Diş İpi Kullanımı

DİŞ İPİ KULLANIMI Dis2

Diş ipi, diş aralarında kalan yiyecek artıklarının uzaklaştırılması açısından çok yararlı bir araçtır. Çok küçük yaşlardan başlanarak uygun diş fırçalama ve diş ipi kullanma tekniklerinin öğrenilmesi gerekmektedir.

Dişler fırçalandıktan sonra diş ve diş eti çizgisi ile dişler arasında kalan yemek artıklarının temizlenmesi için diş ipi kullanılır. Bu artıklar en önemli çürük nedenlerindendir.

1. Otuz santimetre kadar diş ipi alınır. Diş ipinin bir bölümü bir elin orta parmağına diğer ucu da diğer elin orta parmağına dolanır. İpin bir bölümü ortada kalmalıdır.

2. Ortada kalan ip bölümü işaret parmağı ile geriye doğru itilir.İp, dişler arasından geçirilir. Bu hareket sırasında sert olunmamalıdır. İp diş etine kadar indirildikten sonra ağız boşluğuna doğru diş aralarını sıyıracak biçimde indirilir. Bu sırada diş etinin kesilmemesine özen gösterilmelidir.

3. Aynı uygulama diğer bir parça ip alınarak alt dişler için de tekrarlanır.
ayçakahraman
Admin
Admin
ayçakahraman

Kadın
İş/Hobiler : avukat asistanı
Lakap : düriye
Ruh Halim : DİŞ İPİ KULLANIMI Kizgin10

DİŞ İPİ KULLANIMI Empty
MesajKonu: Geri: DİŞ İPİ KULLANIMI   DİŞ İPİ KULLANIMI Icon_minitimeCuma 13 Haz. 2008, 09:03

yaw iyi de benim dişimin arasındaki damaklarım çok hassas hemen kanıyo ne yapmak lazım acaba Smile

DİŞ İPİ KULLANIMI
1 sayfadaki 1 sayfası